Melyik festőhengert válasszuk? Megvan a válasz az Ön számára

Druhy malířských válečků

<![endif]-->

Ha azt szeretné, hogy a festés jól sikerüljön, és az eredmény megérje, mindenképpen inkább hengerhez, mint ecsethez nyúljon. Mielőtt azonban megvásárolná, gondolja át, milyen területeket és felületeket fog festeni. Ez és más tényezők határozzák meg a henger kiválasztását


3 alapelv a festőhenger kiválasztásához

Ami magát a hengert illeti, annak mérete, a szálak anyaga és a haj magassága a döntő. A felület tekintetében ezután a méret, a rendelkezésre állás és a típus (durva vs. sima).

A méret számít

A henger szélessége közvetlenül függ a festendő terület méretétől és megközelíthetőségétől.

  • A legkisebb, 50 vagy 70 mm széles hengerek tökéletesen alkalmasak a nehezen hozzáférhető helyek, például a sarkok, a fülkék vagy a radiátorok bevonására. A festék kisebb javításaihoz is használhatóak.
  • Közepes méretű, azaz 150 és 180 mm széles hengerek használhatók közös belső falak festésekor.
  • A széles henger segít több munkát elvégezni kevesebb idő alatt idő alatt, ezért akkor nyúljon hozzá, ha igazán nagy területeket fest (pl. homlokzatok).

Různé velikosti malířských válečků

Nincs univerzális henger minden típusú felülethez

A festett felület viszont a hengeren lévő szálak hosszával függ össze. Először is osszuk fel a felületeket sima és durva felületekre. Az első típusba tartozik a vakolat, gipszkarton, fa, sima fém. A második csoportba tartozik minden durvaszemcsés és texturált vakolat és a gyalulatlan fa.

A festék könnyebben terül el a sima felületeken, ezért használjon alacsonyabb szárú hengereket. Durva felületek festésekor több festék szivárog be a hengerbe, ezért ehhez a munkához hosszabb (kb. 18-22 mm-es) szárú hengerre van szükség.

Miből készült a görgő?

Végül figyelembe kell vennie a görgő anyagát. Fontos, hogy nem hullatja a szőrt és ellenáll valaminek. Arra is ügyelj, hogy nem minden anyag párosítható minden színnel.

A poliamid és poliakril festékhengerek jól felszívják és átviszik a festéket, de néha nagyobb nyomásra van szükség. Ez viszonylag jó festékhozamot biztosít, ami kevesebb festékfogyasztást eredményez négyzetméterenként. Alkalmasak diszperziós és latexfestékekkel történő festésre, de ragasztók bevonására is, sima és érdes felületeken egyaránt használhatja őket (a pólya hosszától függően).

Polyakrylové válečky

Apoliészter hengerek nehezebben viszik át a festéket, és érzékenyebbek az érdes felületekre, ezért csak sima aljzaton javasoljuk a használatát. Előnyük az egyenletes bevonat, hátrányuk az alacsony tartósság (csak egy használat). Ezeket diszperziós festékekkel történő festéshez használják.

Apoliuretán hengerek homlokzati bevonatokhoz alkalmasak. Alacsonyabb nedvszívó képességgel rendelkeznek, és például vízálló festékek felvitelére használhatók. Sima felületük gyorsabban kopik.

Speciális görgőkategóriák

Akiegyenlítő hengereket a kiegyenlítő keverékekből vagy vastag padlóbevonatokból származó légbuborékok és csomók eltávolítására használják. Nem szőrrel vagy szálakkal, hanem műanyag tüskékkel rendelkeznek. Ezért hallani a sündisznóhenger elnevezést is.

Nivelační váleček

Ne feledkezzen meg a kiegészítőkről

A festőhengeren kívül nem nélkülözhet más kellékeket sem, mint például:

Lehet, hogy inkább a rácsot és görgőt, vagy a tálcát és görgőt tartalmazó készletek egyikét választja. Ha nem teleszkópos rudat kap, mindenképpen legyen készenlétben egy létra vagy lépcső.

Příslušenství k malování

Válassza ki a legjobb festőhenger

A lényeg: a homlokzathoz például 250 mm-es SPOKAR hengerhez nyúljon. És melyik gipszkarton festőhenger? A MAKOPOREN jó választás. Mindenesetre az összes ilyen festőhenger megtalálható webáruházunkban.

 

Válasszon egy festőhenger

 

Létrehozva2022. 11. 11.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Részletes beállításokÖsszes engedélyezése