Kalapácsok és kalapácsok típusai: melyikre van szüksége?

Druhy kladiv

<![endif]-->

A klasszikus kalapácsot főleg szögek beverésére használjuk, néhány típus szolgál minket különböző tárgyak bontására és feldarabolására, míg másokkal könnyen kihúzhatjuk a szögeket. Milyen típusú kalapácsok léteznek tehát, mire figyeljünk, amikor kiválasztunk egyet, és hogyan néz ki ezeknek a szerszámoknak a karbantartása?


A lakatos kalapács a leggyakoribb

Az alaptípus, amely minden háztartásban megtalálható, a lakatoskalapács. Otthon vagy a műhelyben legalább két ilyen kalapácsnak kell lennie - csavarokhoz és szögekhez használt kis kalapácsoknak. és egy nagyobbat a nagy szögek beveréséhez , légkalapácsütésekhez vagy bontási munkákhoz.

Akis kalapácsok megtalálhatók a súlyváltozatban:

Anagyobb kalapácsok 600 g-tól indulnak és 2 kg-ig terjednek.

A legfeljebb 500 g súlyú kalapácsok legfeljebb 75 mm hosszú szögek beveréséhez ajánlottak, hosszabb szögekhez nehezebb kalapácsot válasszon. A kalapács ütőfelületét a tartósság érdekében nagy keménységűre kell edzeni, míg az éleinek kisebb keménységűnek kell lenniük a forgácsolódás elkerülése érdekében.

Zámečnické kladivo

Egy ácskalapács is jól jöhet.

Azácskalapács az egyik végén állkapoccsal van ellátva. Kétféle ácskalapács létezik:

  • egyenes állkapcsokkal (szakadás),
  • ívelt állkapcsokkal (asztalosműhely).

A leszakadó pofák padlódeszkák, faszerkezetek stb. kiszakítására használhatók, az ívelt pofák ideálisak a szögek kihúzására.

Az ácskalapácsok fejében egy mágnes is van , amellyel a szöget olyan helyre lehet helyezni, ahol nem tudja megfelelően megfogni.

Az ácskalapács kiválasztásakor alaposan ellenőrizze a pofákat, hogy azok edzettek és éleik jól megmunkáltak legyenek. A minőség legjobb próbája a szög kihúzása húzással, nem pedig a szög beverésével.

Tesařské kladivo

Különleges kalapácstípusok

A kőműves kalapácsot a régi vakolat letörésére és téglák vágására, a vízvezeték-szerelő kalapácsot pedig szegecsek rögzítésére és fémlemezek megmunkálására használják.

Használhat előütő kalapácsot is, amelyet elsősorban kőzetmunkára terveztek.vagy építők számára, de ez egy többcélú ütőszerszám is. Az előütőkalapácsok nagyobbak és nehezebbek, mint a hagyományos kalapácsok, súlyuk 3 kg-tól kezdődik.

Nem kell kárpitosnak vagy tetőfedőnek lennie ahhoz, hogy szüksége legyen egy tűzőkalapácsra (tűzőgépre). Mindenkinek szüksége van arra, hogy időről időre fóliát, textíliát vagy más anyagokat rögzítsen fából készült aljzathoz.

A kasza kalapácsával hideg kalapálással alakítsa ki a pengét. A pengét 3 mm vastagságúra kalapáljuk, majd élezzük meg egy csiszolókővel. Ez a formázás biztosítja, hogy a kasza (vagy sarló) ne tompuljon olyan gyorsan.

Kézműves kalapácsok

A kovácskalapácsok egyik oldalán domború felületű, a másik oldalán pedig úgynevezett orrú kalapács van. Háromféle kovácskalapács létezik:

  • Egykezes
    • súlya 750 g-tól 2 kg-ig,
    • nyélhossz 350-400 mm,
    • keresztirányú vagy keresztirányú (az orr irányától függően).
  • Kétkezes szögelés
    • súlya 3-10 kg,
    • Fogantyú hossza 600-900 mm,
    • keresztirányú és keresztirányú.
  • Perlik
    • mindkét oldalon egy-egy flipperrel,
    • súlya 4-5 kg.

Azüveges kalapácsot a szögek fa díszlécekbe való beszögelésére használják. ablakok és ajtók üvegezésénél vagy üvegezési háromszögek beveréséhez. A csiszolt acélfejnek köszönhetően a kalapács közvetlenül az üvegre üthető anélkül, hogy megkarcolná azt.

A suszterkalapács annyiban különleges, hogy a fej egyik oldalán kerek felületű, a másik oldalán pedig a szögek kihúzására szolgáló pofákkal rendelkezik. Hogy mire használják a szerszámot, az már a nevéből is kiderül.

Sklenářské kladivo

Elektropneumatikus kalapácsok

Ezeknek a szerszámoknak különösen a falazásnál lesz haszna.

  • Kalapácsfúrók - fúrás betonba, falazatba vagy kőbe; nagyobb ütőerővel, mint az ütvefúrókkal.
  • Vésőkalapácsok - csempék vágása, hornyok vágása a falakon.
  • Kombinált kalapácsok - fúrás és vésés egyszerre.
  • Bontókalapácsok - nehéz bontási munkák, kemény anyagok áttörése.

Hogyan válasszunk fúrókalapácsot

A teljesítményfelvétel nagy szerepet játszik. Ennek egy 2 kg-os kalapács esetében 800 W körül kell lennie. Végül, de nem utolsósorban az ütőerő: 1,5 J elegendő a téglákhoz, a panelek fúrásához 2,5-3 J-ra van szükség.

Melyik vésőkalapács a legmegfelelőbb

Az előzőhöz hasonlóan tartsa szem előtt az energiafogyasztást és a súlyt. Ami az ütőerőt illeti, vésési munkákhoz olyan szerszámot kell választania, amelynek ütőereje többszöröse a fúrókalapácsénak.

Melyik bontókalapácsot érdemes megvenni

Mint egy kalapácsnál, itt is nagyon erős ütésre van szükség a romboláshoz. A kalapácsoknál is érdemes a nagyobb súlykategóriában keresgélni. És ne feledkezzen meg a párnázott hátsó nyélről sem.

Bourací kladivo

A kalapácsok jellemzői és karbantartása

A különböző kalapácstípusok elsősorban a fej kialakításában különböznek, de a nyél (a felső rész) anyaga is eltérő lehet.

  • Fa - olcsóbb, de fennáll a szálkásodás vagy törés veszélye.
  • Üvegszálas, acél - gyakorlatilag elpusztíthatatlan, a fogantyú közvetlenül a fejhez csatlakozik .
  • Gumi - tompítja az ütéseket, jól tart.

A kalapáccsal való munka megkezdése előtt mindig ellenőrizze, hogy a fej nem laza, a nyél pedig nem repedt vagy más módon sérült. Soha ne hagyja a kalapácsot nedves körülmények között, ez nem tesz jót a kalapács egyik részének sem.

Válassza velünk a megfelelő kalapácsot

Ha már tudja, milyen típusra van szüksége, már csak egy igazán jó minőségű darabot kell vásárolnia. És pontosan ezt találja meg webáruházunkban.

 

Válassza ki a kalapácsot

 

Létrehozva2022. 11. 07.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Részletes beállításokÖsszes engedélyezése