Hogyan tartsa fenn gyepét egész évben

údržba trávníku

<![endif]-->

A buja, zöld gyep minden kert megkoronázása. Ahhoz, hogy ez így is maradjon, egész évben gondoskodni kell róla. A gyepápolás azonban másképp néz ki tavasszal, és másképp a forró nyáron - és nem szabad megfeledkeznünk róla a hűvösebb évszakokban sem. Nézzük tehát az egész éves gyepápolást.


Olvassa el:

Gyepápolás tavasszal

A tavaszi gyepkarbantartást akkor kezdje meg, amikor a kinti hőmérséklet 10 °C fölé emelkedik. Az első teendő a vertikálás, azaz a levegőztetés. A tél után a gyep megfullad az elhalt növényi részek áthatolhatatlan rétege alatt, amely megakadályozza a gázcserét és a vízhez való hozzáférést. Ez növeli a betegségfertőzés és a fűgyökerek megrövidülésének vagy elhalásának kockázatát.

Mikor kell tavasszalgyepet nyírni?

A talaj ne legyen száraz, de ne is legyen túl nedves. Az ideális időpont a tavaszi esőzések utáni 2 nap. Természetesen a fenti feltételt, hogy a nappali hőmérséklet 10 °C fölé emelkedett, be kell tartani.

Hogyan kell vertikálni?

A levegőztetés különböző típusú levegőztetőkkel történik. Nagyobb területek esetén motoros gépet használhat, kisebb kerteknél elegendő a kézi levegőztető. A működési elv mindkét esetben ugyanaz: A henger éles fogai függőlegesen vágnak a gyepbe, kiásva a nádat, a mohát és a fűnyírási törmeléket.És átvágják a fűhajtásokat, hogy elősegítsék az újak kialakulását.

A függőleges vágás azonban nem a talaj megmunkálásáról szól, a késeknek csak enyhén kell érinteniük a talajt. A túl mélyen történő levegőztetés károsítja a gyepet, az ajánlott munkamélység két-három milliméter.

Ne ijedjen meg, a gyep nem fog nagyon vonzóan kinézni, ha a gyepszőnyegezés befejeződött. A következő eljárás a következő:

Ha a gyepszőnyegezés után úgy találja, hogy a gyep több mint 50%-ban tönkrement, jobb, ha új gyepet telepít.

Muž provádějící vertikutaci za pomoci motorového vertikutačního stroje

A fűnyírás a tavaszi gyepkezelés elengedhetetlen része.

 

Atavaszi gyepkezelés elengedhetetlen része a trágyázás.

A gyepszőnyegezés után hagyja a gyepet körülbelül egy hétig pihenni, majd adjon hozzá tápanyagot. Hogyan ismerjük fel a megfelelő műtrágyát? A legjobb természetesen a 100%-ban természetes, például tehén- és lótrágya. A szintetikus műtrágyáknak legalább az alapvető összetevők egy részét tartalmazniuk kell:

  • nitrogén,
  • Foszfor,
  • magnézium,
  • Kalcium - azonban nem érdemes minden gyepet meszelni, csak az árnyékos, savanyú talajú területeken, ahol a nemkívánatos mohák jól fejlődnek.

A különböző speciális gyeptrágyák azért alkalmasak, mert tartósan hatnak a gyepre, és segítik annak zavartalan növekedését. Egyes típusok olyan összetevőket is tartalmaznak, amelyek megakadályozzák a gyomok növekedését. Az NPK műtrágyák esetében azonban ügyeljen arra, hogy a talaj ne legyen száraz a trágyázás előtt, különben megégetheti a füvet.

Mikor kezdjük el öntözni a gyepet?

Miután befejezte a gyökérvágást és a trágyázást, elkezdheti az öntözést. A gyakoriság a gyep "korától" függ. Frissen telepített gyep esetében naponta ötször öntözze, majd fokozatosan csökkentse a gyakoriságot, ahogy a fű nő és erősödik. Több éves gyep esetében 2-3 naponta egyszer öntözze meg, de alaposan öntözze meg, hogy a víz jól beszívódjon.

Mikor és hogyan vágjuk a füvet tavasszal?

Amint a gyep eléri a 10 cm-t, ideje elővenni a fűnyírót, vagy új fű esetén a kaszát. Az első fűnyírás az alacsonyabban fekvő területeken általában április végén, a magasabban fekvő területeken valamivel később történik. Akkor kaszáljon, amikor a fű száraz.

Azideális az, ha a hosszának körülbelül egyharmadát távolítjuk el, ha még jobban meg akarjuk rövidíteni, akkor kétszer végezzük el. Ebben az esetben a második vágásnak 3 nappal az első után kell következnie. A következő kaszálásra akkor kerül sor, amikor a gyep kb. 3-6 cm-t nőtt a kívánt hosszra. A rövid angol gyepet hetente egyszer lehet nyírni.

A kaszát és a kaszát mindig tökéletesen ki kell élezni, a vágás irányát váltogatni kell. A szár hosszának legfeljebb egyharmadát távolítsa el. Ha rendszeresen nyírja a gyepet, az remek fizikai állapottal és szép megjelenéssel fogja meghálálni.

Sekačka sekající trávník

A fűnyírás fárasztó lehet, de megéri.

 

Gyepápolás nyáron

Hogyan tartsa zöld a gyepet a forró nyáron is? Kövesse ezt a három fő elvet.

  • Kaszáláskor hagyja meg a hosszabb szárakat.
  • Öntözze erősebben és a megfelelő időben.
  • Mulcs.

A nyári hónapokban ne vágja le annyira rövidebbre a szárakat. A túl rövidre vágott gyep nem tudja kezelni a nedvességet. Legalább kétnaponta adjon neki bőséges mennyiségű vizet. A víznek el kell jutnia a gyökerekig, ami négyzetméterenként legalább 10 litert jelent. Öntözze kora reggel vagy este, amikor a talaj még nem forró és száraz.

A hagyományos műtrágyát őszre tartogassa, nyáron jobb, ha a fűnyesedéket mulcsnak használja. Terítsük szét a gyepen, hogy olyan borítást hozzunk létre, amely segít megtartani a nedvességet és véd a naptól. Ne vigye azonban túlzásba a mulcsozást, nehogy vastag réteggel megfojtsa a gyepet.

Nagyon meleg időjárás esetén napközben néhány percig öntözze a növényt. A fűnek és a talajnak is szüksége van a lehűlésre. Ha aggódik a későbbi vízszámla vagy az üres kút miatt, öntözze az öntözőkannával. esővizet az öntözéshez, vagy készítsen csepegtető öntözést, ami vizet, időt és munkát takarít meg.

Vodní rozprašovač kropící trávník

Ne feledkezzen meg a megfelelő öntözésről.

 

Gyepápolás ősszel

Míg az ágyásoknak jót tesz a lombréteg, a gyepnek nem. Túlságosan nedves környezetet teremt alatta, amelyben hamarosan penész vagy bizonyos gombabetegségek alakulnak ki. Az ősz kezdetével tehát készítse elő gereblyéjét vagy fúvógépét, görgesse és távolítsa el rendszeresen a lehullott leveleket. Lehetőleg hetente egyszer.

A gyep karbantartása ősszel a fűnyírást foglalja magában

Amíg a fű nő, addig nyírni kell. Ősszel lassabban nő, ezért ritkábban kell nyírni, legfeljebb hetente vagy kéthetente egyszer. Milyen magasra kell hagyni a füvet ősszel? A fűnyírót úgy állítsa be, hogy a fűszálak legalább 4 cm magasak maradjanak; az alacsonyabb növésűek nagyobb valószínűséggel fagynak el. A fűnyesedéket ne hagyja szanaszét heverni, mivel a mulcsozás ilyenkor már nem kívánatos.

És mikor nyírtál utoljára füvet? A fű növekedése leáll, ha a hőmérséklet 7 °C alá csökken. Így a tél előtti utolsó fűnyírás általában október végén, meleg ősszel pedig november közepén történik.

Azőszi karbantartás részeként szellőztessem és trágyázzam a gyepet?

Igen és igen. A nyári időszakban a gyep alatti talaj sűrűbbé válik, így a gyökerek nem kapnak elég levegőt. Kisebb területek esetén nem kell rögtön elővennie a vertikális vágógépet; egy egyszerű vasvilla is ugyanolyan jól működik. Nyomja be 15 cm mélyen, szintén körülbelül 15 cm-es időközönként, és mindig finoman rázza meg.

Ősszel más típusú műtrágyával trágyázzon, mivel a gyepnek nem most, hanem a téli felkészüléshez van szüksége stimulálásra. A magasabb káliumtartalmú speciális műtrágyák jelentősen növelik a gombabetegségekkel szembeni ellenálló képességet. Ha a gyep árnyékos, fokozott nedvességtartalmú, és ezáltalhajlamos a gombásodásra, gombaölő szereket is használhat. Minden terméket szeptember és november között alkalmazzon.

Mikor pipáljam ki a tél előtt elvégzett gyepkarbantartást?

Hamelegebb az ősz, az őszi gyepápolásba a leégett és más módon sérült területek új fűvel történő javítását is beillesztheti .Ha már szellőztetett, trágyázott és a fű növekedése leállt, akkor kész.

Muž shrabující spadané listí z trávníku

A lehullott levelek rétege nem tesz jót a gyepnek

 

Gyepápolás télen

A tél a nyugalmi időszak. Amint beköszönt az első fagy, hagyja pihenni a gyepet, még akkor is, ha kihagyott néhány őszi karbantartást. Addig is tanulmányozhatja , hogyan kell kerti tavat építeni, vagy mikor és hogyan kell megmetszeni a gyümölcsfákat. Ez tavasszal jól jöhet.

Kerülje el a leggyakoribb gyepápolási hibákat

Ha tényleg azt hiszi, hogy a kerítés mögött zöldebb a fű, akkor az alábbi hibák egyikét követheti el:

  • helytelen öntözés,
  • túlzott rövidülés,
  • a vertikális vágás hiánya,
  • tápanyaghiány,
  • az egyes szezonokra vonatkozó eljárások be nem tartása.

Az előző bekezdésekben megtudhatja, hogyan kerülheti el ezeket a hibákat, és webáruházunkban megtalálhatja azokat a dolgokat, amelyekre egész évben szüksége van a megfelelő gyepápoláshoz.

Létrehozva2023. 06. 05.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Részletes beállításokÖsszes engedélyezése