Hogyan kell telepíteni ereszcsatorna horgok

Jak na montáž háků

<![endif]-->

Az ereszcsatorna-rendszer telepítése az ereszcsatorna kampókkal kezdődik. Ezek tartják az egész rendszert a helyén, és helyes felszerelés esetén biztosítják, hogy az ereszcsatorna betöltse a funkcióját. Összeállítottunk egy teljes útmutatót, amely tanácsokat ad az ereszcsatorna kampók kiválasztásához, a kampók meghajlításának idejéhez és módjához, valamint magának a telepítésnek a kezeléséhez. Válassza ki a megfelelő munkakesztyűt, mielőtt munkához lát.

 


 

Cikk tartalma

  1. Az ereszcsatorna horgok típusai
  2. Milyen anyagú és méretű ereszcsatorna horgokat válasszunk
  3. Az ereszcsatorna horgok felszerelése előtt ismernie kell a szükséges ereszcsatorna lejtését.
  4. Mikor és hogyan kell meghajlítani az ereszcsatorna horgokat?
  5. Ereszcsatorna kampók felszerelése

 

Az ereszcsatorna horgok típusai

Azereszcsatorna horgok alakjuk és rögzítési helyük szerint oszthatók:

  • Klasszikus/egyenes kampók - ezt a kampótípust válassza, ha az ereszcsatorna-rendszert a tetőfedés alatt (a szarufák vagy a zsaluzat tetején) helyezi el. A horgokat ekkor mindig a kívánt lejtéshez kell hajlítani. Hátránya, hogy a felszereléshez a tetőfedés szélét fel kell fednie. Ezért a klasszikus kampókat leggyakrabban tetőfelújítás vagy új építés esetén használják.
  • Lógó horgok - ezeket az oldalnak a szarufákhoz (gerendákhoz) való rögzítésére használják, így nem kell a tetőfedést leleplezni. Azonban nem minden háznak vannak látható szarufái a tető alatt, ezek gyakran a zsaluzat mögött vannak elrejtve. Ha a horgokat a minimális lejtés megtartása érdekében különböző magasságban lehet elhelyezni a gerendákon, akkor nincs szükség a hajlításra.
  • Elülső/gerinchorgok - ezeket a horgokat vagy a szarufafejekre, vagy közvetlenül a párkányokra szerelik. A kívánt lejtést úgy érheti el, hogy a horgokat különböző magasságban helyezi el, így soha nem kell meghajlítania őket. Ezek azonban inkább kisebb épületekhez, például garázsokhoz vagy pergolákhoz alkalmasak.

 

 

Milyen anyagú és méretű ereszcsatorna horgokat válasszunk

Az ereszcsatorna kampók anyagának meg kell egyeznie a teljes ereszcsatorna-rendszer anyagával. Az egyetlen kivétel a műanyag ereszcsatorna, ahol fémhorgok is választhatók. Az ereszcsatornákhoz hasonlóan a kampók esetében is négy anyaggal találkozhatunk leggyakrabban: műanyag, cink, festett cink és alumínium. Mindenekelőtt ragaszkodjon ugyanahhoz a gyártóhoz, és szerezze be a választott ereszcsatorna-rendszerhez tervezett kampókat.

Ha még mindig hezitál az anyagválasztással kapcsolatban, hasznosnak fogja találni a műanyag és fém ereszcsatornák közötti különbségekről szóló cikket.

Az ereszcsatorna kampóinak méretének meg kell felelnie az ereszcsatorna méretének. Ezt leggyakrabban kifejlesztett szélességben adják meg, ami zavaró lehet. Ezért webáruházunkban mindig az ereszcsatorna és a horog átmérője szerepel.

 

Az ereszcsatorna horgok felszerelése előtt ismernie kell a szükséges ereszcsatorna lejtését.

Ahhoz, hogy az ereszcsatorna-rendszer megfelelően tudja ellátni a feladatát, megfelelő lejtéssel kell rendelkeznie. Ezt vagy az ereszcsatorna kampóinak különböző magasságban történő felszerelésével, vagy hajlításával lehet elérni.

Először is meg kell ismernie az ereszcsatorna lejtésének helyes irányát. Ezt az ereszcsatorna teljes hossza határozza meg:

  • Legfeljebb 10 méteres hosszúság esetén elegendő egy ereszcsatorna-lefolyó mindkét oldalon - és a teljes ereszcsatorna ezen az oldalon lefelé fog lefolyni.
  • A 10 méternél hosszabb ereszcsatornának mindkét oldalon kell lennie, és az ereszcsatornának a közepétől a szélek felé kell lejtőznie.

 

Počet svodů na danou délku střechy

Az ereszcsatorna szükséges lejtése az anyagától függ:

  • Aműanyag ereszcsatorna lejtésének méterenként legalább 2 mm-nek kell lennie.
  • Afém ereszcsatorna lejtésének méterenként legalább 5 mm-nek kell lennie.

 

Az ereszcsatorna hossza és a kívánt lejtés alapján kiszámítja az ereszcsatorna magasságának különbségét az elején és a végén.
  • Legfeljebb 10 méteres tetőhossz esetén a számítás a következőképpen történik:
    ereszmagasság-különbség = tetőhossz × előírt meredekség méterenként .
  • A 10 méternél hosszabb tetők esetében a számítás a következőképpen történik:
    ereszmagasság-különbség = (tetőhossz ÷ 2) × előírt meredekség méterenként .

Példa: ha a tető hossza 8 méter, akkor a fém ereszcsatorna esetén 5 mm-t, műanyag ereszcsatorna esetén pedig 2 mm-t kell szorozni. Az így kapott különbség a fém ereszcsatorna magasságában az ereszcsatorna elején és végén 40 mm, a műanyag ereszcsatorna esetében 16 mm lesz.

Ha a tető hossza meghaladja a 10 métert, és az ereszcsatorna a közepétől az oldalai felé lejt, akkor a tető hosszának felét kell feltételezni. Ennek oka, hogy az ereszcsatorna legmagasabb pontja a tető hosszának közepén lesz. 20 méteres tetőhossz esetén a fém ereszcsatorna és a műanyag ereszcsatorna közötti magasságkülönbség 50 mm, illetve 20 mm lesz.

 

Spád plastových okapů a vzdálenost mezi okapovými háky
A műanyag ereszcsatornák lejtése és az ereszcsatorna kampók közötti távolsága

 

Mikor és hogyan kell meghajlítani az ereszcsatorna horgokat?

Amegfelelő ereszcsatorna lejtés eléréséhez vagy helyezze a kampókat különböző magasságba, vagy hajlítsa meg őket. A hajlítás különösen a klasszikus/egyenes kampók esetében szükséges. A csavart horgokat csak akkor kell meghajlítani, ha a gerenda, amelybe a horog belekerülta horgokat elhelyezi, nem elég nagy ahhoz, hogy a horgokat különböző magasságban szerelje fel. Az elülső vagy párkányhorgok mindig különböző magasságban vannak felszerelve, és semmilyen módon nem hajlítjuk meg őket.

Hajlító ereszcsatorna horgok lépésről lépésre

Már tudja, hogy milyen irányban és milyen lejtéssel fogja leengedni az ereszcsatornát. Így elkezdheti a horgok hajlítását. Szükséged lesz egy ceruzára, egy mérőszalagra és egy speciális horoghajlítóra vagy csavarószerszámra, valamint egy legalább 20 mm átmérőjű csőre.

1. lépés

Először is, számítsa ki a szükséges ereszcsatorna magasságkülönbséget az ereszcsatorna elején és végén a fent leírtak szerint. Szorozza meg a tető méterben kifejezett hosszát a méterenkénti szükséges lejtéssel. Figyeljen arra, hogy csak egy irányba vagy a közepétől a szélek felé is lejt-e az eresz.

2. lépés

Készítse elő a megfelelő számú horgot. Műanyag ereszcsatornák esetében a kampókat 40-50 cm távolságra helyezze el egymástól, különben fennáll a veszélye az ereszcsatorna megereszkedésének és a vízvisszatartásnak. Fém ereszcsatornák esetében a kampókat 80-120 cm távolságra helyezze el egymástól.

3. lépés

A következő a horgok mérése és a hajlítási pont jelölése. Számozza meg a horgokat, hogy később ne keverje össze őket, igazítsa őket szorosan egymáshoz, és rögzítse őket elmozdulás ellen. Az ereszcsatorna legmagasabb és legalacsonyabb pontja közötti számított különbségnek megfelelően húzza meg a megfelelő ferde vonalat az összes ereszcsatorna horgon.

4. lépés

A kampók hajlításához vagy használjon egy speciális kampóhajlítót, vagy hajlítsa a kampókat egy legalább 20 mm átmérőjű csövön keresztül egy csavarószerszámban. Ez azért fontos, hogy a hajlítás egyenletes legyen, és a horog ne sérüljön meg. A kampók hajlításakor ne feledje, hogy az ereszcsatorna első élének körülbelül 6 mm-rel lejjebb kell lennie, mint a hátsó élnek. Így, ha az ereszcsatorna megtelik és túlcsordul, a víz nem fog a homlokzatra folyni.

 

Ereszcsatorna kampók felszerelése

Az ereszcsatorna kampók felszereléséhez csavarokra, fúróra, csavarhúzóra és egy hosszú zsinórra lesz szüksége.

  1. Illessze az oldalsó horgokat - ha a horogsorok hajlításával hozta létre a gradienst, akkor a horgokat ugyanabban a vonalban fogja illeszteni. Ha a cseppet úgy hozta létre, hogy a horgokat különböző magasságban helyezte el, szerelje fel a legmagasabbate és a legalacsonyabb horgot a szükséges ereszmagasság-különbségnek megfelelően, ahogyan azt kiszámította.
  2. Fűzzön két zsinórt az oldalsó horgok közé - ez két ellenőrzési pontot biztosít, ami megkönnyíti a köztes horgok elhelyezését.
  3. Amaradék horgokat a zsinórok által kijelölt vonal mentén helyezze el - ügyelve arra, hogy az egyes horgok között a lehető legnagyobb távolságot tartsa. Ez műanyag ereszcsatornák esetében 40-50 cm, fém ereszcsatornák esetében pedig 80-120 cm. A zsinórokat jól meg kell feszíteni, és a horgok nem támaszkodhatnak rajtuk. Ezek csak irányvonalként szolgálnak.

Ezután a horgok készen állnak magának az ereszcsatornának a felszerelésére.

Minimální sklon žlabu

Hajlítóhorgok nélküli ereszcsatorna-rendszert akar telepíteni? Tekintse meg a BRYZA műanyag ereszcsatorna-rendszer teljes szerelési útmutatóját. Ha tanácsra van szüksége az ereszcsatorna-rendszer kiválasztásával vagy telepítésével kapcsolatban, forduljon hozzánk bizalommal.

 

Konzultálni szeretnék

 

Létrehozva2021. 01. 06.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Részletes beállításokÖsszes engedélyezése