Ereszcsatornák összekötése - milyen lehetőségek vannak?

Spojovani zlabu

<![endif]-->

Az ereszcsatorna egyes darabjait többféleképpen lehet összekötni. Néhányat könnyedén elvégezhet magának, másokhoz szakember szakértő keze szükséges. Tudja meg, hogy milyen módszerek állnak rendelkezésre az ereszcsatornák összekötésére, hogyan kell eljárni velük, és mire kell odafigyelni.

 


 

Cikk tartalma

Az ereszcsatornák csatlakoztatásának lehetőségei

 

Az ereszcsatornák csatlakoztatásának lehetőségei

Az ereszcsatorna különböző részeinek csatlakoztatása az ereszcsatorna anyagától és a gyártótól függ. Láthat forrasztást, szegecselést, ragasztást és speciális csatlakozókkal való összekötést. E módszerek némelyikét egyidejűleg is alkalmazzák. Mindegyiket közelebbről is megvizsgáljuk.

 

Ereszcsatornák csatlakoztatása csatlakozókkal

Ha az ereszcsatorna-rendszer telepítését saját maga szeretné elvégezni, a csatlakozók egyértelműen a legjobb megoldást jelentik. Használatuk teljesen egyszerű, ezért a legszélesebb körben használják őket. A teljes ereszcsatorna-rendszer készletként - szerszámok nélkül - összeszerelhető.

Bármikor szétszedheti és újra összeszerelheti. Az egyszerű összeszerelés és szétszerelés megkönnyíti a javítást, és például a hegyi kerékpározáshoz is nagyszerű.nyaralókhoz, ahol télire egyszerűen eltávolíthatja az ereszcsatorna-rendszert, és megvédheti a nagy mennyiségű hó súlyától.

Az ereszcsatorna-összekötők műanyag, horganyzott és horganyzott, lakkozott kivitelben kaphatók, így ezekből az anyagokból készült ereszcsatornákhoz is használhatja őket. A tömítőguminak köszönhetően a csatlakozók abszolút vízzáróak még akkor is, ha az anyag a hőmérséklet-ingadozás miatt kitágul.

A műanyag és a horganyzott csatlakozók beépítése különbözik, ami első pillantásra nyilvánvaló.

Ahorganyzott ereszcsatornákat összepréseléssel kötik össze. A kötés részleges tágulásának lehetővé tétele érdekében legfeljebb 3 mm hézagot lehet hagyni közöttük. Ezt követően az összeillesztett ereszcsatornákat egy csatlakozóval rögzítik. A csatlakozó két részből áll: a felső rész a hüvelyhez való rögzítéshez, az alsó rész pedig az ereszcsatorna hátsó ívéhez való rögzítéshez. Ezeket egy csat köti össze. Az alsó rész profilozott tömítőgumit tartalmaz (EPDM anyag, amely ellenáll az öregedésnek akülső öregedésnek), amely a két ereszcsatorna közötti kötés tömítésére szolgál, és megakadályozza a víz bejutását a kötésbe. A béléscső oldalán egy zárólemez szegmens biztosítja a meglazulás ellen, ami a beépítés előtt meghajlítják, majd a beépítés után a zárószakaszhoz nyomják.Alegkisebb ereszcsatorna-méretekhez (200 mm széles) nem gyártanak ereszcsatorna-csatlakozókat.

A műanyag ereszcsatornák esetébenmaga a szerelés azzal kezdődik, hogy a csatlakozót behelyezik az ereszcsatorna hüvelyébe ,majd hátul bepattintják.A másik oldalról ugyanígy járunk el: az ereszcsatornát a csatlakozó megjelölt pontjáig helyezzük be.

 

 

Ereszcsatorna szegélyléc

A forrasztás vagy keményforrasztás hagyományos vízvezeték-szerelési technika a fémanyagok összekapcsolására. Időben bevált és megbízható, de tapasztalt szakember kezét igényli. A nehézség miatt az ereszcsatornák forrasztását ma már nem nagyon gyakorolják; egyszerűbb és ugyanolyan hatékony technikák állnak rendelkezésre. Cinkből, alumíniumból, rézből vagy titán-cinkből készült ereszcsatornákon azonban találkozhatunk forrasztással.

A forrasztás előnye, hogy ha helyesen végezzük, nagyon erős kötést hoz létre, amely ugyanolyan tulajdonságokkal és tartóssággal rendelkezik, mint maga az anyag. Egyes anyagoknál az ereszcsatorna kötéseket szegecsekkel rögzítik. A kötések használatával ellentétben azonban az így összeillesztett ereszcsatornákat nem lehet szétszedni.

 

Ereszcsatornák szegecselése és ragasztása

A forrasztott kötések rögzítése mellett a szegecseket ragasztással kombinálva is használják. A szegecselés és a ragasztás alumínium, horganyzott vagy festett horganyzott ereszcsatornák összekötésére szolgál. A legtöbb horganyzott ereszcsatornához ereszcsatorna-összekötők is kaphatók, amelyek könnyebben felszerelhetők. A 80 mm átmérőjű horganyzott ereszcsatornák azonban kivételt képeznek. Ezekhez nem áll rendelkezésre csatlakozó, ezért ragasztással és szegecseléssel kell őket összekötni.

A forrasztáshoz hasonlóan az így összekötött ereszcsatornákat sem lehet szétszedni, de ez a módszer mindenképpen egyszerűbb, és ha van műszaki képzettsége, akkor maga is meg tudja csinálni.

Hogyan kell csinálni

Ragasztás - ragassza össze az ereszcsatorna egyes részeitvízvezeték-szerelő gittal. Először csiszolja és zsírtalanítsa az összeillesztett ereszcsatorna végeket, hogy jól tapadjanak egymáshoz. Ezután az ereszcsatorna szélétől kb. 5 cm-re vigyen fel egy csík tömítőanyagot az ereszcsatornára, és nyomja a másik részt a helyére. Az ereszcsatornáknak körülbelül 10 cm-rel át kell fedniük egymást.

Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení
a ragasztó jobb működéséhez a vályú szélétől 8 cm-re lévő felületet csiszolópapírral fel kell érdesíteni. a csiszolópapírral történő érdesítés után a vályú végét meg kell tisztítani és zsírtalanítani, ideális esetben egy speciális zsírtalanítóval. Az ereszcsatorna szélétől 5 cm-re helyezzen fel egy 8 mm széles ragasztócsíkot. Ezáltal a ragasztó az ereszcsatorna belsejébe kerül, nem pedig az ereszcsatorna felületére. Helyezze egymásba a vályú két végét, és nyomja össze az egyes felületeket megfelelően, hogy biztosítsa az összeragasztást. 2 szegecs köti össze az ereszcsatornát közvetlenül a csali alatt és a víznyelő hátsó részénél. a hézag tökéletes lezárása érdekében a hézagból kinyomott ragasztót rendszeresen terítse az ereszcsatorna belsejébe, és zárja be az ereszcsatorna hátoldalán lévő víznyílást.

Szegecselés - rögzítse a ragasztott illesztéseket az ereszcsatorna-rendszerhez illő anyagú és színű szegecsekkel. Választhat természetes cink, színes cink vagy alumínium közül. A legmagasabb pontokon üssön át két szegecset az ereszcsatornán, és nedves ujjal rendszeresen terítse szét a fugából kinyomott tömítőanyagot az ereszcsatorna belsejében. A fuga így tökéletesen tömített lesz.

Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení Žlabové spoje pomocí lepení
Az ereszcsatorna szélétől 5 cm-re helyezzen fel egy 8 mm széles ragasztócsíkot. Ezáltal a ragasztó az ereszcsatorna belsejébe kerül, nem pedig az ereszcsatorna felületére. illessze össze a vályú két végét, és nyomja össze a felületeket megfelelően, hogy az alkatrészek összeragadjanak, és lezárja a vályú hátsó részén lévő víznyílást. 4,1 vagy 3,1 átmérőjű, egyenletesen fúrjon lyukakat a keresztben, és próbáljon meg nem az ereszcsatorna legalacsonyabb pontján fúrni, ahol az esővíz elfolyik. maga a szegecselés 3x8 mm-es vagy 4x8 mm-es szegecsekkel történik, a fúrt lyuktól függően. a tökéletes tömítettség érdekében rendszeresen kenje ki az ereszcsatorna belsejébe a fugából kinyomott ragasztót, és minden szegecset fedjen be szilikonnal.

Figyelem! Ha olyan alumínium ereszcsatornát köt össze, amelynek a végső hossza meghaladja a 12 métert, akkor ereszcsatornatágítót kell használnia. A szegecselt kötések nagyon erősek, és nem teszik lehetővé az anyag megfelelő tágulását a külső körülmények miatt. Az ereszcsatorna dilatáció így megakadályozza az ereszcsatorna deformálódását.

Prefa žlabová dilatatace

A 12 m-nél hosszabb ereszcsatornák esetében ereszcsatorna-bővítésre van szükség.

 

Ereszcsatorna-rendszert tervez telepíteni? Akkor az ereszcsatorna kampók felszereléséről szóló cikkünket is hasznosnak fogja találni.

Ha tanácsra van szüksége az ereszcsatorna-rendszer kiválasztásával vagy telepítésével kapcsolatban, kérjük, forduljon hozzánk bizalommal. Szívesen segítünk Önnek.

 

Konzultálni szeretnék

 

Létrehozva2021. 01. 11.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Részletes beállításokÖsszes engedélyezése